1. Elektrifikovaný
 2. Plug-In Hybrid Electric

PREČO PLUG-IN HYBRIDNÉ ELEKTRICKÉ VOZIDLO?

Tankujte ako zvyčajne

Tankovanie vášho plug-in hybridu je jednoduché. Na čerpacích staniciach doplňte benzín ako zvyčajne, aby ste mohli poháňať spaľovací motor na dlhších cestách.

Plug-in

Pre rýchle a bezproblémové nabíjanie si nainštalujte domáci nabíjací wall box a využívajte verejné nabíjacie body pre pohodlie na cestách. Svoju Toyotu Plug-in Hybrid môžete nabíjať aj doma zo štandardnej elektrickej siete na dlhšie obdobie alebo cez noc.

Nižšie emisie

Vďaka schopnosti prejsť ďalej len na čisto elektrický pohon môžu vozidlá Toyota Plug-in Hybrid prejsť až 75 km (46 míľ) bez použitia paliva a bez výfukových emisií.

Ako fungujú plug-in hybridné vozidlá?

Vozidlá PHEV, ako je napríklad Toyota RAV4 Plug-in, využívajú vynikajúci dojazd a pohodlie hybridných elektrických vozidiel a pridávajú k nim čisto elektrickú schopnosť batériového elektrického vozidla. Ak chcete pochopiť viac, kliknite na animácie a pozrite si, ako fungujú naše plug-in hybridné vozidlá.
 • Nabíjanie/dopĺňanie paliva

  Nádrž natankujte na čerpacej stanici ako zvyčajne. Batériu môžete doplniť na cestách na verejných nabíjacích staniciach alebo doma pomocou wallboxu Toyota alebo prostredníctvom nabíjania zo zásuvky.

 • Elektrická jazda

  Batéria poháňa elektromotory, ktoré otáčajú kolesami a poháňajú vozidlo dopredu.

 • Bežná jazda

  Benzínový motor zvyšuje výkon a dojazd na dlhé vzdialenosti a zároveň nabíja batériu.

FAQS

Hybridné a plug-in hybridné vozidlá využívajú podobnú technológiu, ale s jedným zásadným rozdielom. Obe vozidlá plynule prepínajú medzi dvoma zdrojmi energie, účinným benzínovým motorom a samonabíjacím hybridným akumulátorom. Vozidlá Plug-in Hybrid však majú batériu s vyššou kapacitou, ktorá zabezpečuje vyšší elektrický výkon.

Niektoré plug-in hybridy Toyota dokážu prejsť v čisto elektrickom režime až 75 km. Ak sa batéria počas dlhšej jazdy vybije, vozidlo sa plynulo prepne späť do režimu hybridného vozidla a kombináciou benzínu a regenerovanej energie z batérie vás dopraví do cieľa.

Plug-in hybrid sa dá nabíjať viacerými spôsobmi. Pripojenie k domácej elektrickej sieti je jednoduché a umožňuje pohodlné a v mnohých prípadoch aj veľmi úsporné nabíjanie cez noc. Ak chcete dosiahnuť optimálnu rýchlosť, kombinácia vyhradeného kábla a jednotky wallbox vráti plné nabitie už za niekoľko hodín, čo je čas porovnateľný s niektorými mobilnými telefónmi.

Plug-in hybridy vám môžu ušetriť peniaze mnohými spôsobmi. Pravidelné nabíjanie výrazne zníži spotrebu paliva - s plne nabitou batériou môžu niektoré vozidlá Toyota Plug-in Hybrid prejsť až 100 km na jeden liter paliva. Nízke emisie CO2 často znamenajú aj zľavy na cestnej a firemnej dani, ako aj oslobodenie od poplatkov v centre mesta. A vďaka nižšiemu opotrebovaniu dielov, ako sú brzdové doštičky a kotúče, môže byť údržba vozidiel PHEV lacnejšia.

Batérie Toyota Plug-in Hybrid sú skonštruované tak, aby vydržali počas celej životnosti vozidla. Pre väčší pokoj v duši sa na každú batériu poskytuje päťročná záruka na 100 000 km*, ktorá - s každoročnou kontrolou stavu hybridného vozidla - predlžuje krytie batérie až na 10 rokov. Keď batéria dosiahne koniec svojej životnosti, systém spätného odberu spoločnosti Toyota zaručuje, že s ňou bude naložené bezpečne a zodpovedne.

*Ktorákoľvek z týchto možností nastane skôr

ZÍSKAJTE VIAC ZO SVOJEJ ELEKTRIFIKOVANEJ TOYOTY


 • Online služby MyToyota

  Aplikácia MyToyota pre smartfóny vám pomôže vyťažiť z vašej Toyoty Plug-in Hybrid maximum - od kontroly stavu batérie a aktuálneho dojazdu až po programovanie času dobíjania a dokonca predchladenia/vykurovania kabíny.


 • Toyota Kanzen

  Cieľom Toyoty je, aby každý aspekt vášho zážitku s Plug-in Hybridom bol čo najplynulejší a najpohodlnejší. Toyota Kanzen vám to umožní - jeden balík, ktorý obsahuje všetky dôležité prvky*, aby ste si mohli užívať výhody elektrifikovaného vozidla s úplným pokojom.

  *Dostupnosť produktov sa môže líšiť v závislosti od krajiny a miestne ponuky sa môžu na jednotlivých trhoch líšiť. Zákazníkom odporúčame, aby sa informovali v miestnom stredisku Toyota.